fogszabika
378

Csodaszép mosoly!

Kivehető készülék:

Kivehető fogszabályozó készülék leginkább gyermekkorban hatásos, felnőtteknél egyszerűbb fogelmozdításokra használható. Ezek a készülékek többnyire műanyagból készülnek. A kivehető fogszabályozó készülékek hatékonysága nagyban függ attól, hogy a páciens milyen rendszerességgel és naponta mennyi ideig viseli azokat.

Fix fogszabályozó készülék

Kivehető fogszabályozó készülék leginkább gyermekkorban hatásos, felnőtteknél egyszerűbb fogelmozdításokra használható. Ezek a készülékek többnyire műanyagból készülnek. A kivehető fogszabályozó készülékek hatékonysága nagyban függ attól, hogy a páciens milyen rendszerességgel és naponta mennyi ideig viseli azokat.

Tom Cruise, Faye Dunaway, Gwen Stefani, Nicols Cage, Kovács Patrícia, Madonna, Drew Barrymore, Barbee?mi a közös ezekben a celebekben? A fogszabályzó! Mindannyian nyíltan vállalták, mert tudják, hogy a csálé fogak se nem szexisek se nem esztétikusak viszont jól korrigálhatók minden életkorban!
Soha sincs késő a fogszabályozáshoz, hiszen napjainkban a külső megjelenés egyik fontos része a szabályos, szép mosoly. Az utóbbi 10-15 évben sokat fejlődött a fogszabályozás technikája, a brackettek (tappancsok) manapság már jóval kisebbek, mint régen, sőt már léteznek egészen áttetsző változatok is melyek már egyáltalán nem feltűnőek. A tendencia azt mutatja, hogy egyre több felnőtt belátja, az esztétikai szempontok mellett az egészségügyi és szájhigiéniás előnyeit is a fogszabályozásnak, így egyre több ember szájában látni (azaz nem látni, mert feltűnésmentes) a készülékeket. A fiatalok körében egyenesen trendi fogszabályozót viselni, sokan a bracketteket a legkülönbözőbb mintákban és színekben kérik, majd ezekhez az apró tappancsokhoz igazítják öltözködésüket.Gyermekeknek 7 éves kor felett ajánljuk, hiszen ilyenkor még lehetőség van az állkapocscsont helyes fejlődésének, növekedésének irányítására, a fogív tágítására, és a maradandó fogak helyes kinövésének terelgetésére!

Felnőtt fogszabályozás

Miért népszerű felnőtt korban a fogszabályozás?

Talán azért mert ekkor tudjuk megengedni magunknak a fogszabályozást, mert lehet, hogy a szüleink anno erre nem tudtak félretenni. De még inkább azért, mert felnőtt fejjel sokkal jobban tudatában vagyunk annak, hogy a szabályosabb fogsor nemcsak esztétikailag jobb, hanem egészségesebb is. Hiszen a szűk vagy akár egymásra nőtt fogakat, illetve a fogközöket nem lehet jól tisztítani és ott megtapadhat lepedék, fogkő, mely hosszútávon veszélyezteti a fogakat.
A legtöbb ember szeretne tökéletes mosolyt, szép fogakat. Sokan gondolják úgy, hogy a fogszabályozó készülék hordása miatti kényelmetlenség és kiadás megéri egy tökéletesebb mosolyért. Hiszen az eredmény, a szebb mosoly nemcsak a magánéletben okozhat változást, hanem akár a munkára, karrierre is pozitív hatással lehet.
A fogszabályozó kezelést úgy kell elfogadni, mint egy ideiglenes állapotot, átmenetileg kismértékben módosul tőle az életvitelünk, amihez azért könnyen és gyorsan hozzászokik az ember, mert tudja, hogy a kezelés végén fogai egészségesebbek lesznek, és mosolya is szebb lesz.

Gyermek fogszabályozás

Miért fontos a fogszabályozási szűrés gyermekkorban?

Általában hét éves korra már elegendő maradandó foga van a gyermekeknek, ekkor az állcsont állásból a szakorvos ki tudja szűrni a rendellenességeket, mellyel megelőzhetők a később már nehezen vagy akár egyáltalán nem korrigálható fogproblémák.

Mik az előnyei a korai fogszabályozó kezelésnek?

Korai fogszabályozási kezeléssel lehetőség van a következő korrekciókra: állkapocscsont helyes növekedésének és fejlődésének irányítása, felső és alsó fogív tágítása, maradandó fogak helyes kitöréseinek irányítása.
A gyermekkor fogszabályozással csökkenteni lehet az esélyét a metszőfog előredőlésének, nyelési és beszédproblémáknak, korrigálni lehet az olyan rossz szokásokat, mint például az ujjszopást.
A korai szűrés komolyabb problémákat előzhet meg, vagy időben orvosolhat, így a kezelés ideje akár rövidebb is lehet.

Ha a következők közül bármelyiket is észleli gyermekénél, forduljon fogszabályozó szakemberhez:

– beszédproblémák
– ráharapás az ajkakra vagy a szájpadlásra
– korán vagy későn elvesztett tejfogak
– lélegzés szájon át
– fogcsikorgatás és fogszorítás
– harapási / rágási nehézségek
– állkapocskattogás és egyéb zajok
– nem arányos arc

A végső döntést a kezeléssel kapcsolatosan a fogszabályozó orvos, a fogorvos és a szülő együtt hozza.